груші яблоко повидло
груші яблоко повидло
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://krs.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/2695
Назва: Образ/маска ліричного героя у поезії Ю. Андруховича та Ю. Іздрика
Інші назви: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «магістр» : спец. 035 «Філологія»
Автори: Боденчук, І. П.
Ключові слова: кафедра української філології та міжкультурної комунікації
Лебединцева Н. М.
ліричний герой
образ
маска
українська література
поезія
Дата публікації: лют-2023
Видавництво: ЧНУ ім. Петра Могили
Короткий огляд (реферат): У роботі розкрито поняття «ліричний герой», «образ», «маска» у поетичних творах Юрія Андруховича та Юрія Іздрика в контексті постмодерністської естетики. На прикладі поезій цих авторів проаналізовано особливості застосування образу/маски у творах. Показано роль образу ліричного героя у поетичних творах Ю. Андруховича та Ю. Іздрика. Юрій Андрухович та Юрій Іздрик − актуальні постаті сучасної української літератури, творчість яких часто ставала об’єктом вивчення (Я. Голобородько, Т. Гундорова, В. Чернецький, А. Захарченко, Л. Шутяк, І. Дігтярьова). Робота присвячена актуальній на сьогодні темі функціонування образу/маски ліричного героя, яка недостатньо розкрита в сучасних літературознавчих працях. Прийомом маски у літературі часто користуються представники постмодернізму. Здійснений аналіз дає змогу побачити, що образ/маска є невід’ємною складовою поезії Ю. Андруховича та Ю. Іздрика та виконує функцію однієї з форм самопрезентації. Цей прийом є важливою тенденцією постмодерністської естетики, який певним чином приховує сутність ліричного героя, але водночас – і розкриває можливості для його оприявнення в різних іпостасях. Ю. Андрухович подає у своїх творах різні версії світу, які він об’єднує за принципом колажу. Таким чином, автор передає характерну для сучасного світогляду абсурдність, нереальність буття. Ю. Іздрик – поет, який є водночас і ліриком, і епіком, – розкриває свій світ, але завжди співвідносить впливи власних, індивідуальних переживань, настроїв, роздумів із настроями близьких йому за світоглядом, переконаннями, ставленням до життя людей. Формозмістова природа ліричних творів виявляється у сповіді, самовираженні, самооцінці поета чи його «повноважного представника» – ліричного героя. Автор у кожному тексті досліджує власні рефлексії, переживання, оголює їх перед аудиторією. Отже, можна зазначити, що Ю. Андрухович та Ю. Іздрик – яскраві представники постмодернізму в українській літературі, поезіям яких притаманне активне використання авторських масок, різних образів, гра слів, пошук власного «Я».
Опис: Боденчук І. П. Образ/маска ліричного героя у поезії Ю. Андруховича та Ю. Іздрика : кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «магістр» : спец. 035 «Філологія» / І. П. Боденчук ; ЧНУ ім. Петра Могили. – Миколаїв, 2023. – 68 с.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://krs.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/2695
Розташовується у зібраннях:Факультет філології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Боденчук.pdf943.12 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.