груші яблоко повидло
груші яблоко повидло
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://krs.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3242
Назва: Зелена трансформація закладів вищої освіти
Інші назви: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «магістр» : спец. 101 «Екологія»
Автори: Дмитроченко, В. Є.
Ключові слова: кафедра екології
Григор’єва Л. І.
Дата публікації: лют-2024
Видавництво: ЧНУ ім. Петра Могили
Короткий огляд (реферат): У сучасному світі кожна країна, в тому числі Україна, стикається із серйозними екологічними викликами, такими як зміна клімату та вичерпання обмежених ресурсів. У наслідок чого під загрозою опиняється як довкілля та здоровʼя кожного з нас, так і економічний розвиток держави. Щоб вирішити екологічні проблеми необхідно здійснювати зелену трансформацію, що може забезпечити економічну стійкість держави та сприяти сталому розвитку. Слід зазначити, що зелена трансформація України потребує комплексу заходів і синергії від взаємодії держави, приватних діячів, громадських організацій. У звʼязку з майбутньою відбудовою після війни, перед якою стоятимуть завдання відновлення критичної інфраструктури та забезпечення енергетичної безпеки країни, зелене питання набуватиме для України ще більшої актуальності. До повномасштабного вторгнення Україна успішно здійснювала заходи необхідні для старту зеленої трансформації. Першим із яких була підготовка Національно-визначеного внеску України в Паризьку угоду. Це основний процес для розуміння розвитку економіки. Результати моделювання сценаріїв дають можливість запропонувати внесок України щодо викидів парникових газів на рівні від 27 до 46 % від 1990 року [1]. Другим заходом стала робота над запуском системи торгівлі викидами парникових газів в Україні – одного із основних механізмів стимулювання енергетичного сектору та промисловості до скорочення викидів у майбутньому [1]. Одним із найбільших досягнень була висока готовність до реалізації Європейської політики зеленого курсу. Пакет ініціатив Європейський зелений курс (ЄЗК) прийняли в ЄС ще наприкінці 2019 року. Метою стратегії стало перетворення економіки на низьковуглецеву, стійку, а тому більш придатну для майбутніх поколінь. За планами розробників ЄЗК, кліматичної нейтральності країни-члени Євросоюзу мають досягти до 2050 року. Україна стала однією з перших держав, яка підтримала ЄЗК [4]. Повномасштабна агресія росії завдала руйнівного удару українській економіці, що в свою чергу змінило кліматичні цілі держави. Бізнес залишається ключовим гравцем «зеленої» трансформації України. Попри те що в даний момент бізнес України бореться за виживання та працює з усіх сил, важливо сформувати спільне розуміння з бізнес-спільнотою подальшого руху [2]. Варто зазначити, що впровадження зеленого курсу не можна відсунути через війну. Тому дослідження принципів і механізмів «зеленої» трансформації закладів вищої освіти України є актуальним сьогодні і залишиться особливо актуальним у поствоєнні часи. Мета роботи: дослідити світові тенденції зеленої трансформації закладів вищої освіти у світі та в Україні та їх впровадження у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили.
Опис: Дмитроченко В. Є. Зелена трансформація закладів вищої освіти : кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «магістр» : спец. 101 «Екологія» / В. Є. Дмитроченко ; ЧНУ ім. Петра Могили. - Миколаїв, 2024. - 81 с.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://krs.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3242
Розташовується у зібраннях:Навчально-науковий медичний інститут

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
МР_Дмитроченко.pdf1.06 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.