груші яблоко повидло
груші яблоко повидло
Bitte benutzen Sie diese Kennung, um auf die Ressource zu verweisen: https://krs.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3250
Titel: Образ-концепт Ukraine / Україна і його мовна експлікація в сучасному німецькомовному медіа дискурсі
Sonstige Titel: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «магістр» : спец. 035 «Філологія»
Autoren: Бутенко, З. В.
Stichwörter: Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької мови
Кирилюк С. В.
образ-концепт
Україна
німецькомовний медіадискурс
медійна репрезентація
Erscheinungsdatum: Feb-2024
Herausgeber: ЧНУ ім. Петра Могили
Zusammenfassung: Об’єктом дослідження нашої роботи виступає образ-концепт Ukraine / Україна у німецькомовному медіадискурсі. Предметом дослідження є особливості смислового наповнення Ukraine / Україна у німецькомовному ЗМІ. Мета роботи полягає у визначенні складових образу-концепту Ukraine / Україна у німецьомовнних ЗМІ та особливостей їх репрезентації. Відповідно до зазначеної мети було вирішено такі завдання: - висвітлено поняття образ-концепт; - проаналізувано вплив історичних та політичних подій в Україні на створення іміджу країни в німецькомовному медіадискурсі; - виявлено складові образ-концепту Ukraine / Україна; - визначено особливості вербалізації понятійної, образної та ціннісної складових образ-концепту Ukraine / Україна. Матеріалом дослідження слугували німецькомовні онлайн газети та сайти періодичних видань: die Zeit, Deutsche Welle, der Spiegel, Focus Online, 20 Minuten, Der Standart, Die Presse. Загальний обсяг вибірки становив 245 прикладів. Відповідно до мети й завдань кваліфікаційної роботи нами застосовано такі методи: - теоретико-аналітичний метод, який полягає у аналізі наукових джерел для розуміння поняття образ та концепт; - метод суцільної вибірки для створення корпусу фактичного матеріалу. У роботі використано також: - метод контекстуального аналізу, який передбачав використання тексту та контексту в процесі дослідження мовних одиниць; - описово-аналітичний метод – для узагальнення та систематизації отриманих результатів. У першому розділі роботи було розглянуто такі поняття як: образ-концепт та медіадискурс, а також їх особливості; у другому розділі було проаналізовано складові образу-концепту Ukraine / Україна та особливості його вербалізації. Результатом проведеного дослідження стало те, що образ-концепт України має як позитивні, так і негативні риси. Але за допомогою лексики австрійські та німецькі ЗМІ моделюють образ України для внутрішнього споживача медійної продукції як образ країни, яка – попри економічну скруту й зовнішню агресію – націлена на європейське майбутнє.
Beschreibung: Бутенко З. В. Образ-концепт Ukraine / Україна і його мовна експлікація в сучасному німецькомовному медіа дискурсі : кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «магістр» : спец. 035 «Філологія» / З. В. Бутенко ; ЧНУ ім. Петра Могили. - Миколаїв, 2024. - 66 с.
URI: https://krs.chmnu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3250
Enthalten in den Sammlungen:Факультет філології

Dateien zu dieser Ressource:
Datei Beschreibung GrößeFormat 
кваліфікаційна робота Бутенко.pdf1.05 MBAdobe PDFÖffnen/Anzeigen


Alle Ressourcen in diesem Repository sind urheberrechtlich geschützt, soweit nicht anderweitig angezeigt.